Επίσης ότι πραγματοποιήθηκαν όλες οι εκδηλώσεις που λίγο πολύ διοργανώνουν όλα τα σχολεία, όπως οι σχολικές εορτές για τις εθνικές επετείους, τηλεδιάσκεψη για την ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο, ενημέρωση για τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα, προετοιμασία και παρουσίαση δύο θεατρικών μονόπρακτων, καθώς και στο πλαίσιο της παγκόσμιας ημέρας παιδικού βιβλίου ο συγγραφέας Λάσκαρης Ζαράρης επισκέφθηκε το σχολείο μας και συζήτησε με τους μαθητές για την αξία της φιλαναγνωσίας.

Ιδιαίτερη βαρύτητα για εμάς είχε η χριστουγεννιάτικη γιορτή, διότι εκτός από τους σημαντικούς προσκεκλημένους που μας τίμησαν με την παρουσία τους η επίσκεψη του σεβασμιότατου μητροπολίτη κ. κ. Ιγνατίου και των μελών του Συλλόγου Συμπαράστασης Κρατουμένων «Εσταυρωμένος» μας ήταν πολύ σημαντική για μας.

Ιδιαίτερες στιγμές που σημάδεψαν όλους τους μαθητές αυτή τη σχολική χρονιά, ήταν και οι επισκέψεις μαθητών άλλων σχολείων όπως από το ΕΠΑΛ Αλμυρού, του ΓΕΛ Μαλεσίνας και του ΓΕΛ Νέας Αγχιάλου.  Επισκέψεις πολύ σημαντικές, καθώς βοήθησαν στην ανταλλαγή απόψεων, στη συνεργασία και κοινωνικοποίηση των μαθητών μας.

Ελπίζουμε να συνεχίσουμε να δίνουμε εφόδια, δύναμη κι ελπίδα στους μαθητές μας και να τους προετοιμάσουμε σωστά για την ομαλή ένταξή τους στην κοινωνία και τη ζωή αμέσως μετά την αποφυλάκιση.